ANKARALI TURGUT ÖVMENİN SINIRI YOKTUR


"Yeterince kaymakamlıkta beklerseniz, kaymakamlık da sizde beklemeye başlar."
Friedrich Wilhelm Mert

Evet sevgili okur bu söz kaymakamlıkta sıra beklerken aklıma gelen Nietzsche'ye nazire yaptığım bir söz. Nietzsche kendisinin geçtiği bir cümlede nazire kelimesinin de geçtiğini bilse traş olurdu herhalde. Yalnız Nietzsche’nin bıyığını kesen berber ben olsaydım kesin o anın fotoğrafını çeker dükkana asardım. Neyse Nietzsche abazanlıktan yataklara düşmüş karamsar bir bireydir, üstünde fazla durmayacağım. Zira kendisi yatalak öldü, üstünde zaten duramayız. Kelime şakaları falan. 
Kaymakamlıkta beklemeyi deneyimliyorum şu an. Çünkü sigortamda sorun çıkmış. Komedyenlere sigorta yapılsın abi. İş kazası falan olur, sahnede gülmezler, moralin bozulur, depresyona girersin. Her şey olabilir. İnşaat işçiliğinden sonra en tehlikeli meslek komedyenliktir. İnşaat işçiliğinde bayağı sonra ama. 

Sol bir parti az oy alınca gazeteye "İŞÇİ SINIFI SINIFTA KALDI" manşeti atmak istiyorum. (Evet kelime şakaları devam ediyor.) Marx’ın mezarının başına kahve dükkanı açıldı haberlerini görünce bir anarko kapitalist olarak çok üzülmüştüm. Yazık lan dedeye. Artı ölümünün üzerinden onca sene geçmesine rağmen sosyalizm hala devam ediyor. Çok ilginç. Hz.İsa'da da durum böyle.

Hz. İsa fan club (diğer adıyla 12 havari) içinde en dikkat edilmesi gereken Barnabas'tır. Bizden olmayana karşı yapılan dini mizaha hoşgörü sınırlarına gelmiş bulunmaktayız. Yolumuzun bundan sonrasına satırlarla devam edeceğiz. Döner bıçağı da olur. (KOMEDYENLER ÖLMESİN!)
Ara sıra içimde müthiş bir kaymakamlıkta bekleme isteği doğuyordu. Ben de bugün bu hayalimi gerçekleştirmeye karar verdim ve şu anda da aklımdan geçenleri okuyorsunuz. Gerçi ben söylüyorum. Hemen kendinize parapsikolojik yetenekler atfetmeyin.

Kulağımda kulaklık, ne dinliyorum dersiniz? Ankaralı Turgut – Kaymak Lazım. Müthiş bir başyapıt. Başucu müziği. Bu müziği evden çıkarken açık bırakıp gidin. Evin içinde oluşacak pozitif enerji ve Feng Shui'yi hayal bile edemiyorum. Allah'ım tam bir kuantum bayramı. Adeta Geleneksel Kuantum Olumlama Cemiyeti buluşması. Hızımı alamadım, biraz daha öveceğim. Bu müzik düğünde kayınçonun alnına bağladığı ipek kravattır. Bu müzik gelinin al kuşağıdır. Bu müzik çayımıza şeker, şekersiz içiyorum tribine girenlere tokattır be!  Bu müzik tokat asma yaprağıdır. Bu müzik Erzincan Göğermiş Peyniridir.Bu müzik cheddara bulanmış dönerdir lan! Bu müziğe laf edenin alnını karışlarım! Hangi müzikti lan bu? Ankaralı Turgut – Kaymak Lazım. Turgut'tan çok Turgutculuk yaptım. Bu Turgutculuğun en tehlikeli halidir. İkinci en tehlikeli hali Turgut Özben'ciliktir ki, bunlar genelde tutunamayan insanlardır.
Bir programda Cem Yılmaz'a mizah adına Türkiye'de farklı gördüğünüz biri var mı diye soruyorlar. O da diyorkine "Oğuz Atay'ın Tutunamayanlar'daki kara mizah anlayışını çok estetik ve umut verici buluyorum." Böyle diyor. Evet. Sırf geçiş yapmak için bu cümleyi kuruyorum şuan.
Bazı geçişler vardır arkadaşlar geçip geçmediğini anlamazsınız. Geçer gibi olur ama geçmez. Aynı aşk acısı gibi. Aşk acısı çeken Derince'den Öznurlu Turhal hanımefendiye selamlar. 175.4 Mert Topuz FM'i dinlediniz. "Ego'mdan Selamlar" programından bu haftalık size veda ediyoruz. Sıram geldi ben kaymakamla görüşüp torpil yaptırmaya giriyorum. Portalda yazımı ön sıralara koydurmak için. Şaka lan. Sigortam tersoya gelmiş, belge alacağım.Kendinize iyi bakın!