MEZURASINI KAYBEDEN ÇİLE ÇEKER OY DOSTLAR


Mezuramı kaybettim az önce dostlar. Hemen bunu sizlerle paylaşmak istedim. Bir insanın mezurasını kaybetmesinden daha zor olan bir şey varsa o da iki mezurasını birden kaybetmesidir. Neşelenmek için iki *** Puf birden yedim ama olmadı. Gerçekten zor bir durumdayım.  Bir insanın iki mezurasını kaybetmesinden daha zor bir şey varsa, o da iki mezurasını da bulamamasıdır. İnsanın aniden bir şeyleri ölçesi geliyor ve bunu yaparken düz bir metal metre değil de kıvrılan uzunluk ölçer istiyor. İnsan bazen tam doğru sonuç almak istiyor arkadaşlar. Kaç cm lan bu?!  Neticede bu uzunluk ölçüleri öznel değiller. O kadar bostmodeğrn değiliz yağni. Bu entel kelimelerden nefret ediyorum ama adamlar zamanında bulmuş ve tam anlamını karşılayan başka bir şey de yok. A3 kağıdı ne kadar oluyor onu ölçecektim arkadaşlar, sakin olun. Kıvırıp sokarsam cebime ne kadar olacak onu da merak ettim.

 Neyse şuan *******’dan ‘’ Hafif Sarhoş Kayınçoyla dinlenecek şarkılar playlistini açtım da kendime geldim. Bu seferde kulaklık bilgisayar girişine tam girmiyor, soket girişinin altından ışığın kumandasıyla desteklemem gerekiyor. Çok kötü bir durumdayım. Işığım kumandalı ama kulaklığım sesi iki tarafa eşit dağıtmıyor. Vallahi bir *** Puf daha açacağım. İşte kapitalizm böyledir arkadaşlar sansürleri deler geçer.

 Ben şahsen gevşek piyasa ekonomisine inanıyorum. Hani şu dükkana girer girmez “ “Abi sana bi’ çay yapıştırayım hemen’’ diyen esnaf gevşekliği. Egonomiyi onlar gurtaracak yiğenim. Çıkarın lan telefonlarınızı. Dijital dayı olarak buradayım. Playlist şuan “Ankara Hovardası’’na geçti. Size çok faydasız ama ortamlarda hava atabileceğiniz bir bilgi vereyim. Ankaralı Namık İstanbul Hovardası şarkısını Kaya Çilingiroğlu için yazmıştır. Sarih bilgidir.

 Az önce sarih mi yoksa sahih mi diye ******’da aratayım dedim. Karşıma güvenlik önlemi sorusu olarak “Ben robot değilim’’ yazısı çıktı. Kutucuğu işaretledim geçtim. Bence bunun yerine, hiç okumadan işaretleyen dingiller için “Robotsanız İşaretleyin’’ yazısı yazmalı. İşaretleyenleri atacaksın silikon vadisine, basacaksın ağzına silikonları. O silikonları da çay yapıştıran esnaftan almak lazım. O değil mi silikon vadisi?

 Facebook’un ilk çıktığı zamanları hatırlıyorum. (Y kuşşaandanım.) İnsanlar böyle bir nimete sahip olduklarında, önce çocukluk arkadaşlarını ya da ilkokul öğretmenlerini buldular. Siz deli misiniz abi?! Benim ilk yazdığım şey ‘’Dünyanın En Zengin Adamı’’ olmuştu. Bir kadının dünyadaki en zengin bireyi olabileceğini düşünmediğim için kendimi hiçbir zaman affetmeyeceğim.

 Playlist Kibariye’ye geçti. Bunu hazırlayan kişiyi kınıyorum. Kibariye’yi Ankara Havası olarak değerlendirmek Derida’yı Post-Realist değerlendirmekle eş değer! Allah belanızı versin be bütün kaynanalar! Hap koymuş, öyle diyor. Neyse ne diyordum? En zengin birey kadın olamazmış, ben de bunu düşünmüşüm falan. Bakın efendim bu dil alışkanlıklarının sosyal hayatı etkileyeceği düşüncesi eski bir Marksist düşüncedir. Çok daha sonra gelen evrimsel dil bilimciler ve etimologlar bunun tersi yönde bir ihtimalin de kuvvetli olduğunu söylemişler. Peki ben ne söylüyorum. Diyorum ki: Onların da kaynanasının Allah belasını versin! Dünya siyasi tarihi benim kadar yavşak bir birey görmemiştir.

 Kaynata diyesim geliyor durduk yere.  Onlara her yer Ankara’ymış. Navigasyon öyle demiyor Ankaralı Hüseyin ?! Ya ben her yazıda bu Ankara havalarına girmek zorunda mıyım ya? Düğün müğün bir şey varsa söyleyin de bi’ iyice oynayıp şu içimdeki Ankaralılaşmak arzusunu kanalize edeyim. Tüh tüh! Evlerinizin camlarını iyi kapatın dostlar, entel girebilir. Ankara’nın bebesi tek zar atar sevdaya ne demek lan?! Ankaralı Hüseyin de mezurasını kaybetmiş anlaşılan. 30 cm arkadaşlar, bir A3 kağıdının genişliği. Mezuramı bulduktan sonra yazdım bu arada bu yazıyı. Neden sizi kandırdım? Çünkü ben bir muhabbet adamıyım. Liboş diyen de var. Kabul etmiyorum.

 Liberallerin sorununu da söyledikten sonra bitiriyorum. Ya madem hem zihinsel hem ekonomik vs. her türlü bireyciliği ve özgürlüğü savunuyorsun,neden kolektif bir ideoloji olan liberalizme katılıyorsun? Sizleri ********’e davet ediyorum. Kavşaksın Mert Topuz! Her yere dönüyorsun. Canımsınız.