MUAMMER HACIOĞLU ŞİİR ÖDÜLÜ - 2020


muammer hacıoğlu şiir ödülüKlaros Yayınları  ve Hacıoğlu Ailesi tarafından düzenlenen, 2021 Muammer Hacıoğlu Şiir Ödülü’ başvuruları başlamıştır.

ÖDÜL BAŞVURU KOŞULLARI:

1) Ödül Seçici Kurulu; Ramis Dara, Hüseyin Peker, İlyas Tunç, Lokman Kurucu ve Volkan Hacıoğlu’ndan oluşmaktadır. 

2) Ödüle 1 Ocak 2020 ve 1 Ocak 2021 tarihleri arasında yayımlanmış bir kitap ya da yayına hazır bir dosya ile aday olunabilir.  Herhangi bir yaş sınırlaması yoktur. 

3) Ödüle kişiler kendileri doğrudan katılabilir; kitap kategorisinde ise, yayınevleri şairin onayını almak koşuluyla katılabilir. Jüri üyeleri yarışmaya katılmayan bir şairi aday göstere bilir. Jüri ayrıca değer gördüğü eserlere “Jüri Özel Ödülü” verebilir.

4) Ödül katılımındaki kitap ya da dosyanın daha önce herhangi bir ödül almamış olması gerekmektedir.

5) Ödüle son katılım tarihi 15 Eylül 2021’dir.

6) Seçici Kurul tarafından bir şaire de “ŞİİR EMEK ÖDÜLÜ” verilecektir. Bu kategori yarışmalı değil seçici kurulun takdirindedir.

7) Kitap dalında birincilik ödülü olarak 2500 Tl verilecektir. Dosya dalında birincilik alan şairin dosyası ise Klaros Yayınları tarafından yayınlanacaktır.

8-Ödüle aday olacak şairler; adı, açık adresi ve kısa yaşam öyküsüyle birlikte, kitaplarını ya da şiir dosyalarını fiziki olarak (6 adet) aşağıdaki adrese "Muammer Hacıoğlu 2021 Şiir Ödülü" yazarak gönderecektir;

LOKMAN KURUCU adına;
KÜLTÜR MAHALLESİ, KONUR SOKAK, 28/ 3, ÇANKAYA – ANKARA (0552 522 92 15 ). Posta ve kargo gecikmelerin sorumluluğu sekretaryaya ait değildir.

9) Ödül için gönderilen yapıtlar açıklanmaz, yalnızca ödül kazananlar duyurulur.

10) Ödül kazanan yapıtlar 2021 yılı Kasım ayında açıklanır ve Muammer Hacıoğlu anısına düzenlenecek bir törende verilir.

11) Ödüle başvuranlar ilan edilen tüm koşulları kabul etmiş sayılır.