Kitap Yayınlama

Sözleşme

Klaros Yayınları şiir, roman, öykü, deneme, eleştiri, anlatı,  hikaye ve çocuklara yönelik eserler de dahil olmak üzere, edebi değeri olan her türden dosyalarınızı kabul
etmektedir.
Dosya değerlendirme süremiz sayfa sayısı ve türe göre 7 –  30 gün arasında değişmektedir.
Gönderdiğiniz dosyaların bize ulaşıp ulaşmadığı konusunda bilgilendirme aynı gün içinde yapılır.

Eser alımı için mail adresimiz;
klarosyayinlari@gmail.com

Yayın koordinatörlüğü;
0530 661 23 48

Sıkça sorulan sorular;

1- Klaros Yayınları kitap basım ücreti alıyor mu?

Kolektif bir yayınevi olan Klaros Yayınları yayınlamaya uygun bulduğu dosyalar için basım ücreti almamaktadır. Sadece dosyaların okuma, editörlük, mizanpaj , kapak vb. işleri için ajansa verilen 5000 Tl eser sahibinden rica edilmektedir. Rica edilen bu ücret bir kereliğine mahsustur. Yazarın bunun dışında herhangi bir sorumluluğu yoktur.

2- Yazara kitap veriliyor mu?

Yazara ilk baskıda, kitap baskı maaliyetleri, sayfa sayısı, satış ücreti  vb maaliyetler çıkartılarak değişen sayıda kitap verilmektedir. Yazarın kendisine verilenler dışında almak istediği kitaplara sayı değişmeksizin yüzde 50 indirim yapılır.

3- Klaros Yayınları’nda telif oranları ne kadardır?

Klaros Yayınları’nda ikinci baskıdan itibaren yüzde 10  telif verilmektedir.

4-  Klaros Yayınları talebe göre baskı mı yapıyor?

Klaros Yayınları aynı zamanda bir matbaa değildir . Dolayısıyla talebe göre baskı yapmamaktadır. Kitaplarınız satış hızına göre aşamalı olarak basılmaktadır.

5- Klaros Yayınları dağıtım yapıyor mu?

Klaros Yayınları basılan kitapları ülkedeki tüm dijital kitap satış platformlarında satışa çıkarır. Aynı zamanda tüm bağımsız kitabevleri ile çalışan dağıtım firmaları aracılığı ile kitapların yayılmasını sağlar.

6- Klaros Yayınları’nda editörlük- düzelti çalışması var mı?

Klaros Yayınları kitapların hatasız çıkmasına önem göstermektedir. Gösterilen bu önem yazar için değil, okuyucu içindir. Dosyanızı Klaros Yayınları’na  teslim etmeden önce son bir kez kontrol etmeniz, üstünden bir kez daha geçmeniz, özellikle noktalama işaretine dikkat etmeniz, editörlük sürecinin daha hızlı tamamlanmasını sağlayacak faktörlerdendir.

7- Kitap kapağı tasarımı süreci nasıl işliyor? Kapak yapılırken yazara danışılıyor mu?

Kitap kapağı kalitesi kitabınızın satışını arttıran çok önemli bir faktördür. Bu nedenle kitap kapağı tasarımını gerçekleştiren bir yayınevinin tasarım gücü o yayınevinin marka değerini yükseltir, kitaplarının satış hızını arttırır. Kitap kapak tasarımı sürecine yazara ulaşılır, kapakla ilgili fikirleri sorulur.

Başkaca sorularınız için genel yayın koordinatörlüğü ile iletişime geçebilirsiniz.

 

YAYIN SÖZLEŞMESİ İNDİR

FacebookTwitter