Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV)tarafından düzenlenen M. Sunullah Arısoy 2024 Şiir Ödülü kazananı belli oldu.

FacebookTwitter

Kuşadası Eğitim ve Geliştirme Vakfı (KEGEV)tarafından düzenlenen M. Sunullah Arısoy 2024 Şiir Ödülü, Mehmet Sait İmret’in, ‘’Camın Ciğere Gittiği’ adlı kitabına verildi. Kuşadası F.Özel Arabul Kültür Merkezi’nde (KUAKMER) düzenlenecek olan ve Hidayet Karakuş, Ayten Mutlu, Ahmet Özer, Çiğdem Sezer , Halim Yazıcı’dan oluşan seçici kurulun katılacağı ödül töreni, 18 Mayıs 2024 tarihinde gerçekleşecek.

M.SUNULLAH ARISOY ÖDÜLÜ ÖNCEKİ YIL TÜRK DİLİ ALANINDA VERİLMİŞTİ

M.Sunullah Arısoy Ödülü daha önceki yıllarda Türk dili alanında Emine Yurtçu, Zerrin Küsmez, Selma Kavas, Prof. Dr. Ömer Demircan , Ali Dündar ve İlhan Türk’e; şiir dalında ise Haydar Ünal, Mustafa Yıldız, Asım Öztürk, Zeynep Kurada , Ayten Mutlu , Turgay Fişekçi , Selahattin Yolgiden , Arzu K. Ayçiçek, Veysel Çolak, Muzaffer Kale , Ahmet Günbaş, İhsan Topçu , Ergül Çetin, Hakan Cem , Selami Karabulut , Can Sinanoğlu ,Hüseyin Atabaş, Beytullah Kılıç ,Çağın Özbilgi , Bekir Dadır , Tataryen Lokman , Şaban Akbaba ve Onur Ubay’a verilmiş; Halim Yazıcı, Hilal Karahan , Ömür Özçetin, Gülümser Çankaya, Seçil Avcı ve Emin Kaya da KEGEV özel ödüllerine değer görülmüştü.

MEHMET SAİT İMRET KİMDİR?

Mehmet Sait İmret 1983’te Batman’da doğdu. Çukurova Üniversitesi Almanca bölümünü bitirdi. 2016 ‘da Batman’da başladığı öğretmenlik yaşamını 2016’dan beri İzmir’de sürdürmektedir. Pek çok şiir ve öyküsü çeşitli dergi ve fasiküllerde yayımlanmıştır. Kasım 2019’da ilk şiir kitabı Üç Beş , Yason Yayınları tarafından; ikincisi Camın Ciğere Gittiği ise Aralık 2023’te Düşünce Yayınları tarafından yayımlanmıştır.

FacebookTwitter
FacebookTwitter